logoRemontujac.pl

Czym ogrzewać domy gdy chcemy je sprzedać

Wielu inwestorów, którzy zajmują się flipowaniem nieruchomości, zastanawia się nad tym, jakie rozwiązania ogrzewania wybrać. Jednym z coraz popularniejszych wyborów jest piec na pelet. Jest to urządzenie, które zyskuje na popularności dzięki swojej ekologiczności i niskim kosztom eksploatacji. Jednakże, czy warto inwestować w piec na pelet do flipa?

Kupiłem mieszkanie. Co dalej?

Moja przygoda z remontem mieszkania rozpoczęła się, gdy niespodziewanie natknąłem się na ofertę sprzedaży nieruchomości w mniejszym mieście liczącym zaledwie 40 tysięcy mieszkańców. Choć mieszkanie było w fatalnym stanie i wymagało poważnej renowacji, zdecydowałem się na kupno, widząc w tym potencjał i możliwość realizacji mojego marzenia o tzw. flipie.

Największym problemem było ogrzewanie, ponieważ na środku salonu stał stary węglowy piec typu westfalka. Był on przestarzały, niebezpieczny i niestety nie nadawał się do użytku. Chciałem więc go zamienić na coś nowszego i bardziej wydajnego, a do wyboru miałem gaz, prąd lub pelet.

Bez sieci gazowej, z piecem na pelet do ciepła w domu

Postanowiłem, że najlepszym rozwiązaniem będzie gaz, ze względu na to, że w mojej ulicy była sieć gazowa. Jednak po kilku próbach skontaktowania się z firmami gazowymi, które oferują usługi montażu, okazało się, że nikt nie odpowiada na moje prośby. Przeprowadziłem nawet rozmowy z sąsiadami, którzy mieli podobne problemy i również nie byli w stanie podłączyć się do sieci gazowej.

Chciałem nawet zaczekać na rewitalizację placu, na którym znajduje się moje mieszkanie, ponieważ w planach było rozbudowanie sieci gazowej. Niestety, inwestycja była opóźniana, w realizacji projektu były coraz większe, a ja potrzebowałem szybkiego rozwiązania. Dlatego zdecydowałem się na zakup nowoczesnego pieca na pelet typu koza.

Sam sobie to uzasadniałem że to dobry pomysł ponieważ:

  • W połowie miasta nie ma gazu, więc ludzie są przyzwyczajeni
  • Pelet to wciąż mniej roboty niż węgiel
  • Piec na Pelet może być bardzo ładny.

Wnioski jakie wyciągnałem z zakupu i rzeczy które, chciałbym poradzić osobom, które chcą flipować nieruchomości, aby zastanowiły się nad wyborem systemu ogrzewania.

Wnioski

Mieszkanie z ogrzewaniem na pelet jest bardzo cięzko sprzedać. Wielu potencjalnych kupców nie jest zaznajomionych z tym typem ogrzewania i obawia się go, co może skutkować utrudnieniami w sprzedaży mieszkania. Jeśli planujesz inwestycję w nieruchomości i chcesz ją później sprzedać, warto rozważyć alternatywne metody ogrzewania, które są bardziej popularne i powszechnie akceptowane przez klientów. Jeśli natomiast chcesz zainstalować piec na pelet do użytku własnego, to stanowi on wspaniałą alternatywę dla ogrzewania na węgiel, gaz lub prąd. Patrząc na rozwijającą się sytuację na rynku energetycznym, możemy mieć pewność, że nie będziemy uzależnieni od rosnących cen gazu i prądu, co jest dodatkową zaletą stosowania pieca na pelet. Jest to również rozwiązanie ekologiczne, co ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne.